| |
|
|
|
|
|
|
26 marca 2015 r. w Katowicach odbyła się pierwsza edycja konferencji z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego i średniego napięcia”, przygotowana przez firmę Axon Media Group, specjalizującą się w organizacji wydarzeń biznesowych.
W spotkaniu wzięło udział blisko 70 osób (w tym: kierownicy produkcji, utrzymania ruchu i sekcji elektryczno-pomiarowej, inżynierowie utrzymania obiektu i elektrycy, elektromonterzy, automatycy, główni specjaliści ds. elektroenergetycznych, konstruktorzy, technolodzy oraz właściciele firm produkcyjnych) będących przedstawicielami przemysłu elektrotechnicznego i elektronicznego, chemicznego, motoryzacyjnego, kolejowego, maszynowego, metalurgicznego, papierniczego oraz wod-kan.
Podczas konferencji wygłoszono następujące prelekcje:
- Kamery termowizyjne do instalacji niskiego i średniego napięcia
Paweł Rutkowski - Kamery IR (FLIR Systems)
- Bezpieczniki topikowe firmy SIBA stosowane w instalacjach niskiego i średniego napięcia
Mariusz Madurski - SIBA Polska
- Alternatywa do wyłączników selektywnych na bazie wyłącznika ETIMAT T Zastosowanie wyłączników LIMAT DN w instalacjach elektrycznych
Mateusz Tomala - ETI Polam
- Rozwiązania CENTRUM SIMLOGIC. w zakresie instalacji elektrycznych: oświetlenie LED, SMARTWIRE, rozdzielnice XBMS CODESYS
Mariusz Jabłoński - SIMLOGIC.
- Wymagania bezpieczeństwa dyrektyw LVD oraz EMC dla sprzętu elektrycznego stosowanego w instalacjach przemysłowych
Patryk Machoczek - Jednostka Certyfikująca OBAC
- Oddziaływanie odbiorów nieliniowych na sieć zasilającą. Problematyka kompensacji mocy biernej i filtrów wyższych harmonicznych
Julian Wosik - Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
- Innowacyjne rozwiązania w zakresie monitorowania i sterowania instalacji nisko- i średnionapięciowych
Mariusz Jabłoński - SIMLOGIC.
Konferencję „Instalacje elektryczne niskiego i średniego napięcia” zamykała dyskusja panelowa, w której poruszono kwestie dotyczące:
- dokładności pomiarów kamerami termowizyjnymi i wymaganej częstotliwości badań instalacji elektrycznych tego typu urządzeniami, w celu wykrycia sytuacji awaryjnych,
- najbardziej efektywnej metody eliminacji / kompensacji wyższych harmonicznych w sieci zasilającej,
- miarodajności zastosowania sztucznych sieci neuronowych do oceny wpływu pracy odbiorników nieliniowych na jakość energii elektrycznej,
- możliwości i sposobach zdalnego sterowania siecią.
Po części konferencyjnej odbyły się bezpłatne warsztaty zorganizowane przez firmę Simlogic, w których uczestniczyło 18 osób. Podczas warsztatów audytorium miało możliwość:
- rozszerzenia i praktycznego utrwalania tematyk konferencji,
- zapoznania się ze sprzętem EATON: sterowniki, przemienniki, sieci komunikacyjne, rozwiązania bezpieczeństwa, monitorowanie energii,
- pracy w środowisku CODESYS oraz zastosowania oprogramowania do przemienników, urządzeń bezpieczeństwa, wizualizacji i monitorowania stanu izolacji,
- poznania koncepcji zintegrowanej automatyki w zastosowaniu programowania i budowy maszyn,
- napisania prostych programów sterujących dla PLC i HMI,
- monitorowania pracy urządzeń za pomocą wizualizacji i środowiska Galileo,
- zapoznania się z koncepcją sieci SmartWire-DT,
- przetestowania urządzeń klasy Embeded PC,
- pracy na zestawach dydaktycznych SIMLOGIC.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji online na kolejne spotkania, zaplanowane w różnych miastach Polski. Najbliższe odbędzie się już 15 kwietnia w Krakowie i poświęcone będzie tematyce pomiarów, monitorowania i diagnostyki procesów przemysłowych.
|
|
|
|
Patryk Machoczek, Jednostka Certyfikująca OBAC
Konferencja dotycząca instalacji elektrycznych, która odbyła się w Katowicach w dniu 26.03.2015 r., w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć była, w naszej ocenie, przygotowana bardzo dobrze (solidnie). Poziom wiedzy oraz doświadczenia zawodowego prelegentów był na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu zyskaliśmy wiele cennych wskazówek, informacji oraz kontaktów. Z naszej strony na pewno nie była to ostatnia konferencja organizowana przez Axon Media, w której braliśmy udział.
Mateusz Tomala, ETI Polam
Po raz pierwszy miałem okazję brać udział w konferencjach organizowanych przez firmę Axon Media. Jestem przekonany, że w kolejnych edycjach, również weźmiemy udział. Wydarzenie spełniło nasze oczekiwania pod kątem frekwencji, poziomu wiedzy uczestników, a także w zakresie organizacyjnym. Kontakt z przedstawicielami firmy Axon Media na każdym etapie realizacji spotkania był bardzo pomocny i rzeczowy. Jesteśmy usatysfakcjonowani przede wszystkim zainteresowaniem jakim cieszyło się przygotowane przez nas stoisko wraz z ofertą ETI Polam. Z czystym sumieniem mogę zarekomendować wydarzenia innym podmiotom działającym w przemyśle, jako rzetelne źródło wiedzy oraz możliwość przedstawienia oferty specjalnie wyselekcjonowanej grupie odbiorców.
Paweł Rutkowski, Kamery IR (FLIR Systems)
Konferencja bardzo dobrze zorganizowana, logicznie dobrane tematy, miejsce i dostępność również na wysokim poziomie.
Mariusz Madurski, SIBA Polska
Z mojego punktu widzenia konferencja była udana. Satysfakcjonująca była frekwencja i zainteresowanie naszymi produktami, co znalazło odbicie w ilości rozdanych katalogów. Dobrymi pomysłami były pytania do prelegentów i dyskusja po prezentacjach.
Mariusz Jabłoński, SIMLOGIC.
Osobiście uważam konferencję za bardzo udaną i potrzebną. Tematyka bardzo interesująca i aktualna. Wydarzenia tego typu, w naszym kraju, nie należą do częstych. Zagadnienia instalacji elektrycznych, najczęściej kojarzone są z zawodem instalatora, a nie kompatybilnością elektromagnetyczną, kompensacją mocy biernej, filtrami aktywnymi, czy przemiennikami ze zwrotem energii do sieci zasilającej. Wynika to zarówno z dotychczasowego sposobu kształcenia, jak również z kwestii organizacyjnych. Z jednaj strony wymagany jest bowiem udział ekspertów i specjalistów z danej dziedziny (tematyka warsztatów). Jednocześnie pytania uczestników często wykraczają poza obszar konferencji, zatem od ekspertów potrzebna jest także wiedza i podejście interdyscyplinarne do zachodzących zjawisk oraz znajomość problematyki współczesnych rozwiązań technicznych, które często wykraczają poza ramy specjalizacji lub dyscypliny naukowej prelegenta. Kolejnym wyzwaniem jest chęć ugruntowania wiedzy i potrzeba wzbogacenia programu poprzez zorganizowanie warsztatów praktycznych. Zadanie to wymaga bowiem posiadania zarówno odpowiedniego zaplecza sprzętowego (w naszym przypadku jest to pięć sal szkoleniowych oraz 80 różnych zestawów dydaktycznych) wraz z możliwością jego mobilnego przemieszczania (mobilny transport sprzętu). Do tego potrzebna kadra specjalistów, która sprawnie uruchomi i sprawdzi urządzenia, na dodatek w bardzo krótkim czasie. Firma SIMLOGIC. wspiera ideę konferencji technicznych przez aktywny udział we wszystkich zorganizowanych wydarzeniach. Zachęcamy do udziału, spotkań i współpracy!
Andrzej Łaszewski, Voith Industrial Services
Konferencja była dość interesująca. Szczególnie podobała mi się prezentacja możliwości kamer termowizyjnych, bezpieczników firmy Siba i możliwości firmy Simlogic. Ponieważ interesują mnie zagadnienia związane z badaniami bezpieczeństwa instalacji elektrycznych niskiego napięcia, a szczególnie napędów zasilanych z przetwornic częstotliwości, chętnie posłuchałbym jak zgodnie z normami i aktualnymi przepisami należy wykonywać takie badania.
Franciszek Romanowski, FERROSTAL ŁABĘDY
Zorganizowana konferencja była dla mnie osobiście bardzo interesująca ze względu na poruszane zagadnienia. Prelegenci przedstawiali swoje bloki tematyczne w sposób ciekawy, przystępny i interesujący. Odniosło się wrażenie że w tak krótkim czasie nie do końca zostały wyjaśnione niektóre kwestie techniczne, gdyż zakres tematyczny prawie każdego z bloków był zbyt obszerny, aby omowić go bardziej szczegółowo. Wziąłem udział w warsztatach, które choć krótko trwały, to dały mi możliwość zapoznania się: ze sterownikami, przemiennikami i sieciami komunikacyjnymi firmy EATON, ze sposobami monitorowania energii, jak również monitorowania pracy urządzeń, za pomocą wizualizacji z wykorzystaniem zestawów dydaktycznych SIMLOGIC.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|